MikroKom e-Serbest Meslek Makbuzu (e-smm) UygulamasıGMS.NET e-Serbest Meslek Makbuzu Uygulaması, GMS.NET içerisine eklenen e-smm modülü ile GİB onaylı Mikrokom e-smm Portalı’ndan oluşmaktadır.

GMS.NET e-smm Modülünün temel işlevi, düzenlenen serbest meslek makbuzlarını imzalanmak üzere Mikrokom e-smm Portalı’na göndermek, Mikrokom e-smm Portalı’na girilmiş olan makbuzları indirmek ve muhasebeleştirmektir.

GMS.NET e-smm Modülü, GMS.NET İşletme Defteri lisansına sahip olan tüm kullanıcılarımız tarafından Serbest Meslek Defteri türü firmalarda ücretsiz olarak kullanılabilecektir.

Bu kampanya kapsamında Mali Müşavir kullanıcılarımıza 1200 adet ücretsiz kontör verilecek, kontörlerin geçerlilik süresi iki yıl olacak ve kontörler hem GMS.NET e-smm modülü hem de Mikrokom e-smm Portalı üzerinden kullanılabilecektir. Bu adedin aşılması halinde ilk iki yıl boyunca güncel kontör fiyatları % 50 indirimli olarak uygulanacaktır. İlk iki yılın tamamlanmasından sonra ise koşulları o günün şartlarına göre belirlenecek kampanyalarla Mali Müşavir kullanıcılarımıza destek olmayı sürdüreceğiz.

Mali Müşavirlerin Serbest Meslek Defteri’ne tabi mükelleflerinin herhangi bir yazılım almasına gerek yoktur. Bu mükellefler, geçerli kontör fiyatları ile Mikrokom e-smm Portalı’nı kullanarak makbuzlarını düzenleyebilecektir.

Mali Müşavirlerin Serbest Meslek Defteri’ne tabi mükellefleri tarafından düzenlenen e-smm’ları, GMS.NET içerisindeki ilgili serbest meslek defteri firmasına indirilebilecek ve otomatik olarak gelir kaydı oluşturulabilecektir. Bunun yapılabilmesi için Serbest Meslek Defteri’ne tabi mükellefin Mikrokom e-smm Portal erişim bilgilerini (Kullanıcı Adı, Şifre gibi) Mali Müşavir ile paylaşması gereklidir.

e-Serbest Meslek Makbuzu ile ilgili tanıtım ve eğitim videoları için Mikrokom Youtube Kanalına göz atabilirsiniz.